facebook

kyrsu

Контакти

58002, м. Чернівці,

вул. Банкова, 1,

корпус 20, аудиторія 17.

Тел/факс: (0372) 55-38-26

college@chnu.edu.ua


baner-sotnya

Партнери


monu


CHNU baner


RadaVNZ


oblosvita


pedrpesacom banner


  

BanerProfspilka

     


BanerNEWformatu

   


NEUVOO


Погода

Наше місто

Статистика

Panda

WWF – Всесвітній фонд природи

 – заснований британським біологом та бізнесменом сером Джуліаном Хакслі

Бережіть природу!
Знищити – легко,
відновити – неможливо.

     14 грудня 2017 року відвідали презентацію проекту «Лісова варта» організації Всесвітнього фонду природи, яка відбулася у Науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. На зустрічі були присутні студенти 101, 105 і 226 групи з викладачем біології, екології та медицини – Ю.Д. Морозевич.

Photo 

     Благодійна організація WWF була офіційно заснована 29 квітня 1961 року, а 11 вересня того ж року було відкрито перший офіс WWF у Швейцарії. За трохи більше ніж п?ятдесят років WWF перетворився на одну з найбільш відомих та шанованих незалежних природоохоронних організацій у світі.
     З 1985 року WWF вклав близько 1,165 млрд. доларів у більше ніж 11,000 проектів у 130 країнах світу.Всі ці проекти та дії підпорядковані єдиній меті: зупинити деградацію природного середовища нашої планети та допомогти людям жити у гармонії з природою. Зокрема, в Україні WWF працює з 2013 року.
     Основні напрямки, у яких працює Всесвітній фонд природи, це: зміни клімату, охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин.
     Всесвітній фонд природи (WWF) в Україні при підтримці Посольства Фінляндії та Лісової служби США втілює проект «Лісова варта», який покликаний допомогти активній громадськості виявляти й протидіяти незаконним рубкам, завдяки створенню ефективної системи громадського моніторингу.
     Проект діє на всій території Українських Карпат: у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях, які є найбільш лісистими в Україні, і на цю територію, за даними Державного агентства лісових ресурсів України припадає 37% лісу країни. В цьому регіоні також зосереджена значна частина природно-заповідних територій, а також пралісів і старовікових лісів, які є домівкою для багатьох червонокнижних видів рослин і тварин.
     Експерти Лісової варти провадять тренінги для громадських активістів і правоохоронних органів, реагують на повідомлення громадськості і разом з волонтерами оглядають місця потенційних нелегальних рубок, а висновки передають у відповідні правоохоронні органи, публічно висвітлюючи всі етапи співпраці із лісокористувачами (негативні й позитивні).
     Сьогодні Лісова варта – це мережа з понад 500 волонтерів, які стоять на сторожі лісу. І їхня численність постійно зростає.

 Повідомити про потенційну незаконну вирубку ви можете на Facebook або на інформаційному ресурсі ecomap.org


Викладач предметної комісії

загальноосвітніх дисциплін:

Ю.Д. Морозевич


 
free pokerfree poker