facebook

kyrsu

Контакти

58002, м. Чернівці,

вул. Банкова, 1,

корпус 20, аудиторія 17.

Тел/факс: (0372) 55-38-26

college@chnu.edu.ua


baner-sotnya

Партнери


monu


CHNU baner


RadaVNZ


oblosvita


pedrpesacom banner


  

BanerProfspilka

     


BanerNEWformatu

   


NEUVOO


Погода

Наше місто

Статистика

Krytu

     29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути в 130 км. на північний схід від Києва, відбувся нерівний бій чотирьохтисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, який в цілому налічував близько 400 воїнів. Хоча в нерівному бою під Крутами захисники української державності зазнали поразки, але виконали головне завдання затримали просування більшовицької армії на Київ, що було вкрай важливо для подальшого державотворення. І як сказано в одних рядках:

     Krytu Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
На порох стерти, перебити! –
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішитесь, кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей – не перемогти.
Krytu


001

     29 листопада в Коледжі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за ініціативи викладачів історії Дерев’янчука В.Я., Сівакова М.М. та Павлюка Д.В. відбувся патріотично-виховний захід присвячений 100-й річниці битві під Крутами.

001 1

     Вступне слово взяв викладач коледжу Дерев’янчук В.Я., який розповів студентам та гостям заходу, про події, що передували радянсько-українській війні та закликав пам’ятати подвиг героїв Крут, щоб їхня смерть не була даремною та не маніпулювати реальними історичними подіями залежно від політичної кон’юнктури.

002 003 004
005 Znak 006

     Далі студенти першокурсники коледжу які взяли активну участь у заході у своїх розповідях та поетичних творах перенесли нас у 100-річну давнину і нагадали нам про жертовність українських юнаків.

014 013

     Також у залі коледжу лунали патріотичні пісні у виконанні студентів вокальної студії «Роси» Центру культури і дозвілля (керівник Ірина Журавець) Ірини Драбчак та Івана Пастуха і Народної аматорської чоловічої хорової капели «Дзвін» ім. Т. Стінкового  викладачів та співробітників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

021

011 012

     Свої авторські пісні про подвиги крутян презентували солісти капели Іван Зушман та Володимир Маслюченко.

     На завершення викладач історії Сіваков М.М. наголосив на величі подвигу юних Героїв, який закарбувався у людській пам’яті на віки, став прикладом жертовності та патріотизму для сучасного молодого покоління.


Назад

 
free pokerfree poker