facebook

kyrsu

Контакти

58002, м. Чернівці,

вул. Банкова, 1,

корпус 20, аудиторія 17.

Тел/факс: (0372) 55-38-26

college@chnu.edu.ua


baner-sotnya

Партнери


monu


CHNU baner


RadaVNZ


oblosvita


pedrpesacom banner


  

BanerProfspilka

     


BanerNEWformatu

   


NEUVOO


Погода

Наше місто

Статистика

8 жовтня 2018 р. викладачем циклової комісії правознавчих дисциплін Доманчук А.Д. запрошено практичного працівника – адвоката Гніденко Тетяну Зіновіївну на лекційне заняття з навчальної дисципліни «Правознавство» в групах 201-205-206. Тема заняття «Фінансове право України».

Fin pravo

В ході заняття Тетяна Зіновіївна розповіла студентам про роль Державної фіскальної служби України в боротьбі з фінансовими правопорушеннями. Зокрема було акцентовано увагу на роботі податкової міліції в даній сфері, боротьбі з корупцією в сфері службової діяльності, боротьбі з митними правопорушеннями, боротьбі з «тіньовою» зайнятістю та виплатою заробітної плати без оподаткування.

Досить вагому роль у запобіганні, виявленні та боротьбі з фінансовими правопорушеннями відіграє Державна фіскальна служба України і її територіальні органи. За результатами січня-вересня 2018 року економічний ефект від роботи податкової міліції склав 10,1 млрд грн. Зокрема, протягом 9 місяців поточного року упереджено розкрадання 2,7 млрд грн ПДВ, вилучено з незаконного обігу 4,3 млрд грн грошових коштів та майна, відшкодовано бюджету грошовими коштами 3,1 млрд грн. У тому числі в рамках кримінальних проваджень відшкодовано 1,6 млрд грн завданих збитків, виявлено 50 конвертаційних центрів, з вигодонабувачів яких стягнуто 704 млн. грн.

Також здійснюється боротьба з корупцією в сфері службової діяльності. Впродовж січня – серпня 2018 року за фактами вчинення посадовими особами органів ДФС корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, органами досудового розслідування розпочато 259 кримінальних проваджень, з них 219 – за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки. У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів  внутрішньої безпеки, працівникам органів Державної фіскальної служби України оголошено 64 повідомлення про підозру у вчиненні злочинів. До суду направлено 36 обвинувальних актів та 14 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочинів. За вказаний період за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 164 адміністративних протоколів про скоєння корупційних правопорушень або пов’язаних з корупцією, за якими 24 особи визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень.

Для з’ясування причин і обставин вчинення посадовими особами Державної фіскальної служби України правопорушень у сфері службової діяльності, проведено 1418 службових розслідувань та перевірок, у тому числі:

-  за зверненнями фізичних та юридичних осіб – 461;

-  за повідомленнями про можливі неправомірні дії працівників служби, що надійшли на сервіс «Пульс»  – 108. За результатами зазначених перевірочних заходів 366 працівникам органів ДФС винесено офіційні застереження про недопущення протиправної поведінки. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 197 працівників.

Також здійснюється боротьба з митними правопорушеннями. Наслідком вжитих митницями ДФС організаційно-практичних заходів, проведеної аналітично-пошукової роботи упродовж 6 місяців 2018 року виявлено 22 447 порушень митних правил із вартістю предметів правопорушень на суму понад 986 млн. грн. Кількість складених протоколів про порушення митних правил у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 57,6%.

У 2 614 справах про порушення митних правил тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму майже 389,17 млн. грн. Зокрема, у справах про порушення митних правил вилучено промислових товарів на суму 170,04 млн. грн.; продовольчих товарів та сільгосппродукції на суму 66,51 млн. грн.; валюти на суму 43,32 млн. грн.; транспортних засобів на суму 109,3 млн. грн.

Безпосередньо митницями ДФС розглянуто 17 034 справи про порушення митних правил, що складає 88,7% від заведених справ, розгляд яких віднесено до компетенції митниць ДФС (19 193 справи). Застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 9,27 млрд. грн.

На розгляд до суду митницями передано 2 866 (88,1% від заведених справ, розгляд яких віднесено до компетенції судів) справ про порушення митних правил на суму 702,7 млн. грн. За результатами розгляду справ про порушення митних правил судом винесено 2 853 постанови у справах, що складає 99,5% від кількості переданих до суду справ.

Судами за результатами розгляду справ винесено рішення про накладення стягнень у вигляді штрафу та конфіскації на суму 209,68 млн. грн.

У разі виявлення під час переміщення через митний кордон України ознак кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України, митниці ДФС надсилають про це повідомлення до правоохоронних органів. Виявлені предмети у встановленому порядку вилучаються слідчими правоохоронних органів. Всього упродовж 6 місяців 2018 року митницями ДФС до правоохоронних органів направлено 808 повідомлень про виявлення ознак кримінальних правопорушень, з яких у зв’язку з виявленням ознак злочину, передбаченого ст. 201 КК України, 64 повідомлення, у зв’язку з виявленням ознак злочину, передбаченого ст. 305 КК України, – 236 повідомлень, у зв’язку з виявленням ознак злочинів, передбачених іншими статтями КК України, направлено 508 повідомлень.

Важливе значення має боротьба з «тіньовою» зайнятістю та виплатою заробітної плати без оподаткування, яка на сьогодні є пріоритетним напрямком роботи Державної фіскальної служби України. Адже від надходжень до бюджетів за рахунок оподаткування доходів, які отримують громадяни, залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, оборони, безпеки, культури, забезпечення надання грошової допомоги багатосімейним і малозабезпеченим громадянам та інших виплат соціального напряму. Крім того, «тіньова» зарплата має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Також громадяни втрачають пенсійний стаж та можливість отримання допомоги у разі втрати роботи.

Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції (за рахунок «тіньової» зарплати занижується собівартість продукції).

Водночас отримання нелегальних доходів призводить до соціального шахрайства – коли громадяни користуються послугами соціального забезпечення, наприклад, отримують субсидії, але не здійснюють жодних відрахувань до бюджету.

Найбільш ризиковими сферами діяльності щодо використання неоформленої зайнятості є будівництво, охоронна діяльність, сільське, лісове, рибне господарства, громадське харчування, сфера послуг, у т.ч. з перевезень вантажів та пасажирів.

Загалом протягом січня-серпня 2018 року представниками органів ДФС виявлено 5,1 тис. найманих осіб, які працювали без оформлення трудових відносин з роботодавцем.

Відповідно до норм трудового законодавства роботодавець має право допустити найманого працівника до роботи після повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу за формою та у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413.


Назад

 

 

 
free pokerfree poker