Контакти

58002, м. Чернівці
вул. Банкова, 1
Навчальний корпус №20.
Тел/факс: (0372) 55-38-26
E-Mail: college@chnu.edu.ua

Погода

Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості
імені Марії Фішер-Слиж “Змагаймось за нове життя!”,
присвячений Лесі Українці

     Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) був започаткований у 2004 році відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада). Уперше він відбувся одночасно в Севастополі, Сімферополі та Ялті з ініціативи Управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольського міського гуманітарного університету, Громадського комітету "Український Севастополь" (координатор - Микола Владзімірський), а Регіональні (відбіркові) етапи конкурсних змагань були проведені Всекримським товариством зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), колективом загальноосвітньої школи №29 м. Сімферополя та Ялтинським музеєм Лесі Українки.

     Ідею святкування Дня народження Лесі Українки проведенням на кримських теренах учнівсько-студентського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» на наступні 10 років підхопили Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (Кримська філія), Всекримське товариство зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») та за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерства освіти і науки АР Крим, Ялтинського музею Лесі Українки, та інших державних і громадських організацій перетворили в щорічне величне свято духовності, любові до українського слова й щирого захоплення генієм української письменниці.

     Змагання юних талантів відбувалося за номінаціями: «Декламація», «Інсценізація», «Твір», «Науково-пошукова робота». Спочатку в ньому взяло участь декілька десятків дітей. Та з кожним роком зростали популярність, кількісний і якісний рівень конкурсу, розширювалася його географія. До кримчан з різних районів півострова приєднувалися й представники Києва, Одеси, Львова, Глухова, Луганська, Івано-Франківська, Коломиї, Волині.

     За роки проведення Конкурсу з’явилися нові номінації («Аудіо-візуальний твір», «Малюнок») й традиції: поїздки переможців до Ялтинського музею Лесі Українки, декламування поезій біля фортепіано, якого торкалася рука поетеси, поїздки переможців до Карпат для проведення спільного фестивалю «Ми діти одного колоса» (Крим – Карпати).

      6 квітня у Чернівецькій Філармонії відбувся V Всеукраїнський (XV Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж "Змагаймось за нове життя!" присвяченого Лесі Українці. Цьогоріч до конкурсу долучились і студенти Коледжу ЧНУ, які презентували свої роботи в номінаціях "Декламування", "Науково-пошукова робота" та «Аудіо-візуальний твір».

Дипломами I ступеня були нагороджені студенти Коледжу ЧНУ імені Юрія Федьковича
 у таких номінаціях:

1) Науково-пошукова робота:
    Григоряк Назарій, Кравчук Костянтин, Максимчук  Богдан, студенти 202 гр. (керівник - Остапович М.О.);

2) Декламація:
   Лаб'як Ганна, студентка 205 гр. (керівник - Марко І.В.).

ВІТАЄМО переможців!